I LIGA / 10. i 13. KOLEJKA: Dolny Śląski nie był łaskawy. Porażki we Wrocławiu i Lubinie.

Nasze panie wracają do domu bez zdobyczy punktowej. We Wrocławiu uległy 3:7 z drugim skłądem AZS-u UE, a w Lubinie przegrały 2:8 z miejscowym Zagłębiem i jednocześnie liderem tabeli.

Na pierwszy ogień w piątkowe popołudnie nasze panie mierzyły się z wrocławskimi akademiczkami. Spotkanie to było przełożone z dnia 9 lutego. W składzie gospodyń występowały młode zawodniczki, od juniorki aż po młodziczki. W pierwszych, dość zaciętych grach, Patrycja Waszczuk uległa 1:3 Zuzannie Gaworskiej, Sylwia Sołtysik równolegle przegrała 1:3 z Julią Furman. Trzeci punkt dla wrocławianek dorzuciła Julia Girulska, ogrywając Annę Maruszczak 3:0. Przełamanie dla naszych tenisistek nadeszło za sprawą Zuzi Pawelec. Nasza młodziczka pokonała Natalię Gaworską 3:1, choć przegrywała już 0:1 i 1:6. Tym sposobem nasza zawodniczka zdobyła drugi punkt w rozgrywkach 1. ligi kobiet! Przed deblami jednak przegrywaliśmy 1:3. Drugi punkt przyszedł w deblu. Na drugim stole Patrycja Waszczuk i Sylwia Sołtysik zwyciężyły z Julią Furman i Natalią Gaworską 3:0. Jednocześnie Anna Maruszczak i Zuzia Pawelec przegrały 0:3 z Zuzanną Gaworską i Julią Girulską. Po deblach znów wyraźniej do głosu doszły gospodynie. Ania na pierwszym stole przegrała 0:3 z Z. Gaworską, na drugiej parze natomiast Zuzia uległa 1:3 Julli Furman. W ostatnich grach Patrycja pokonała 3:0 Julię Girulską, dając nam trzeci punkt. Na sam koniec natomiast szansę debiutu dostała Zuzia Borek. Uległa ona jednak Natalii Gaworskiej 1:3. Mecz zakończył się wynikiem 3:7. Punkty:

Patrycja Waszczuk – 1,5 Zuzia Pawelec – 1 Sylwia Sołtysik – 0,5

W sobotni wieczór nasze zawodniczki czekał mecz z liderem tabeli – Zagłębiem Lubin i wiadomo było, że ciężko będzie o jakiekolwiek punkty. Już przed grami podwójnymi wszystkie gry padły łupem zawodniczek z Lubina – na pierwszym stole bez wygranych setów zakończyły się gry Patrycji Waszczuk z Adą Jończyk i Anny Maruszczak z Pauliną Knyszewską. Na drugim stole byliśmy bliżej zdobycia punktów. Tam nasze dwie młodziczki rozegrały bardzo dobre mecze przeciwko siostrom Matwiszyn – Zuzia Borek przegrała 1:3 z Natalią, a Zuzia Pawelec 2:3 z Eweliną, a prowadziła w tym meczu juz 2:0. Pierwszy punkt dla naszej drużyny znów dał debel na drugim stole. Patrycja i Sylwia pokonały 3:0 siostry Matwiszyn. Równolegle Zuzia i Ania przegrały 0:3 z Knyszewską i Jończyk. Następne gry to znów dominacja Zagłębia. Patrycja przegrała 0:3 z Knyszewską, a Zuzia Pawelec 1:3 z N. Matwiszyn. W ostatnich grach Ania uległa 0:3 Jończyk, a w nieco pozytywny sposób mecz zakończyła Zuzia Borek, pokonując 3:1 E. Matwiszyn, zdobywając swój debiutancki punkt i ustalając wynik meczu na 2:8. Już za tydzień kolejne dwa wyjazdowe mecze – z MKS-em Skarbek Tarnowskie Góry i AZS-em PWSZ Nysą. Punkty:

Zuzia Borek – 1 Patrycja Waszczuk – 0,5 Sylwia Sołtysik – 0,5