SIEDEM MEDALI NA MW SENIORÓW 2019!!! FILIP PAWELEC POJEDZIE NA MISTRZOSTWA POLSKI!!!

Znakomicie ułozyły się dla naszych zawodników Indywidualne Mistrzostwa Województwa Seniorów! Nasza ekipa przywiozła 1 złoty, 3 srebrne i 3 brązowe medale! Z tej puli aż trzy medale zostały wywalczone w grze pojedynczej! Również łącznie trzy medale wywalczyły dla nas nasze nieocenione młodziczki – Zuzia Pawelec i Zuzia Borek, dla której był to pierwszy występ w seniorskich zawodach tej rangi. Po szalonym turnieju indywidualnym seniorów i związanych z nim rozstrzygnięć prawo wyjazdu na Mistrzostwa Polski Seniorów otrzymał Filip Pawelec!

GRA MIESZANA:

W grze mieszanej o medale dla naszego klubu walczyli: klubowe duety Zuzi Borek i Stasia Zdybla oraz Sylwii Sołtysik i Filipa Pawelca, ponadto Ola Osuch grała z Radkiem Chrześcianem (ATS Lublin), Patrycja Waszczuk z Łukaszem Jarockim (PWSZ Zamość) oraz Zuzia Pawelec z Mateuszem Jurewiczem (Ogniwo Chełm). Już w pierwszej rundzie doszło do bratobójczego pojedynku. Duet Borek/Zdybel musiał uznać wyższość pary Pawelec Z./Jurewicz, którzy rozstrzygnęli ten mecz na swoją korzyść w trzech setach. Do kolejnej rundy awansował również mikst Osuch/Chrześcian, którzy pokonali Weronikę Bździuch i Miłosza Plewika 3:0. Odpadła niestety para Sołtysik/Pawelec F., którzy ulegli 1:3 Dagmarze Baranowskiej i Jarołsawowi Woźniakowi. Wolny los miała w tej rundzie rozstawiana z numerem "1" para Waszczuk/Jarocki. Następna runda to już gry o medale. Doszło w niej do kolejnego pojedynku między tenisistami Sygnału – Zuzia Pawelec i Mateusz Jurewicz pokonali 3:2 Patrycję Waszczuk i Łukasza Jarockiego i zapewnili sobie miejsce w strefie medalowej. Ta sztuka nie udała się Oli Osuch i Radkowi Chrześcianowi, którzy po bardzo dobrym meczu niestety ostatecznie ulegli 2:3, 9:11 w piątym secie jednym z faworytów turnieju – Magdalenie Sikorskiej i Marianowi Wardzyńskiemu. W meczu o finał para Wardzyński/Sikorska ograła ostatni pozostały w grze mikst Sygnału – Zuzie i Mateusza – również 3:2, 11:9 w piątym secie. Wobec tego Zuzia i Mateusz wywalczyli medal brązowy.

GRA PODWÓJNA

Wśród mężczyzn w grze podwójnej startowała jedna nasza para – Filip Pawelec i Staś Zdybel. Przebrnęli oni pierwszą rundę, pewnie pokonując 3:0 Tadeusza Chwiejczaka i Pawła Oszmańca. W następnej grze jednak trafili na zdecydowanych faworytów i jak się później okazała zwycięzców turnieju – Marcina Litwiniuka i Pawła Kozieła, reprezentujących I-ligowy klub PWSZ Zamość. Nasi zawodnicy przegrali z nimi 0:3 i zakończyli udział w turnieju.

Wśród pań za sprawą naszych zawodniczek działo się o wiele więcej. Cała nasza piątka wywalczyła awans do strefy medalowej – Patrycja i Sylwia ograły Sylwię Garbatą i Łucję Rak, Ola grając w parze z Anią Lipską z Lewartu Lubartów pokonała Weronikę Bździuch i Wiktorię Szmidt, za to prawdziwą niespodziankę sprawiły nasze dwie Zuzie, które zwyciężyły jedne z faworytek turnieju – Olę Jeżewską i Kamilę Głodek i to bez straty seta! W półfinale Patrycja z Sylwią pokonały 3:0 Olę i Anię, Zuzie natomiast odnotowały zwycięstwo 3:1 nad Weroniką Szewczak i Kingą Tymicką. W finale po zażartym, pięciosetowym boju triumfowały Patrycja z Sylwią, zdobywając dzięki temu tytuł Mistrzyń Województwa! Srebro dla dwóch Zuzi, brąz dla Oli i Ani!

GRA POJEDYNCZA

Wśród pań rywalizacja rozpoczęła się od gier o "16". Na tym etapie Zuzia Pawelec pokonała 4:0 Annę Krzak, a Ola Osuch 4:0 zwyciężyła z siostrą Anny - Agnieszką Krzak. Pozostałe nasze zawodniczki miały wolny los. W meczach o awans do ćwierćfinału nasze tenisistki były bezbłędne, wszystkie awansowały dalej, wygrywając swoje gry po 4:0 – Zuzia Borek z Wiktorią Szmidt, Patrycja Waszczuk z Weroniką Bździuch czy Sylwia Sołtysik z Łucją Rak. Należy podkreślić zwycięstwa Zuzi Pawelec i Oli Osuch, które pokonały bez straty seta odpowiednio Anię Lipską i Weronikę Szewczak, które były w tym turnieju rozstawiane na czołowych pozycjach. W meczach o medale było różnie. Zuzia Borek została rzucona na głęboką wodę, trafiła bowiem na zawodniczkę z Serie A i byłą zawodniczkę polskiej Ekstraklasy – Magdalenę Sikorską, z którą przegrała 0:4. Również bez medalu w singlu wróciła Sylwia Sołtysik, która po zaciętym meczu uległa 2:4 Aleksandrze Jeżewskiej. Zuzia Pawelec natomiast kontynuowała serię zwycięstw w 4 setach, pokonując Kingę Tymicką 4:0. To samo uczyniła Ola Osuch, która w siostrzanym pojedynku pokonała Patrycję Waszczuk w czterech setach. Ola zaskoczyła jeszcze bardziej w półfinale, gdzie pewnie, znów 4:0 pokonała Olę Jeżewską i awansowała do finału! Na drodze Zuzi stanęła w tym momencie Magdalena Sikorska. Zuzia jednak nie przestraszyła się mocnej przeciwniczki i walczyła dzielnie w każdym secie, dwie partie kończąc wynikiem 9:11. Niestety seta nie udało jej się wygrać i w Zuzi ręce powędrował medal brązowy. Sikorska powstrzymała również Olę. Nasza tenisistka mimo walki nie dała rady wygrać żadnej partii, również ulegając 0:4 i zdobywając medal srebrny. Nie zmienia to faktu, że Oli należą się wielkie gratulacje, gdyż zagrała fenomenalny turniej mimo tego, że przez kontuzję pleców nie mogła przgotowywać się do niego w pełni tak, jakby chciała.

W turnieju panów reprezentowali nas: Filip Pawelec i Staś Zdybel. Można było przed turniejem mieć ciche nadzieje na dobry rezultat, gdzyż rozstawienie okazało się pomyślne dla naszych zawodników. W pierwszych grach, które w turnieju seniorów okazały się grami o wejście do "32" Filip pokonał 4:0 Pawła Oszmańca, a Staś po bardzo dobrej grze dość niespodziewanie wygrał 4:2 z Szymonem Zguczyńskim. Nasz młodszy zawodnik zakończył jednak swój udział w turnieju na 1/16 finału, również po zaciętym meczu ulegając 2:4 rozstawianemu z numerem "6" Patrykowi Bednarzowi. Równolegle Filip, mimo że przegrywał już 0:2, odwrócił losy meczu i pokonał 4:2 Roberta Barana. W następnej kolejce Filip pomścił Stasia, zwyciężając 4:1 z Patrykiem Bednarzem i rewanżując mu się za porażkę podczas 2. WTK-u. Tym sposobem nasz zawodnik znalazł się w najlepszej "8" i stanął przed realną szansą zdobycia medalu, gdyż jego przeciwnikiem był rozstawiany poza ścisłą czołówką Hubert Rogala. W starciu tym Filip przegrywał już 1:3, lecz zdołał ponownie odwrócić losy meczu, zwyciężając 4:3, 11:8 w siódmym secie i zapewniając sobie indywidualny medal! Nie był to jednak koniec. W półfinale Filip sprawił ogromną sensację, eliminując najlepszego zawodnika II ligi lubelskiej – Mateusza Jurewicza, wygrywając z nim 4:2 i meldując się tym samym w finale! W grze o złoto złudzeń naszemu zawodnikowi nie pozostawił jednak I-ligowiec Marcin Litwiniuk. W jednym secie Filip miał co prawda 3 piłki setowe, ale ich nie wykorzystał i zakończył finał bez zdobytego seta. Niemniej, nasz zawodnik sprawił jedną z największych sensacji i za sprawą rezygnacji Marcina Litwiniuka z wyjazdu na Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów, reprezentantem województwa lubelskiego na tym turnieju będzie właśnie Filip! Wśród pań awans wywalczyła Magdalena Sikorska.

Gratulujemy wszystkim naszym tenisistom znakomitej postawy podczas turnieju oraz wywalczonych medali. Mam nadzieje, że na Mistrzostwach w innych kategoriach wiekowych wyniki będziemy mieli równie udane!