Zuzanna Borek z awansem na 1. Grand Prix Polski Kadetek!

W niedzielę w Biłgoraju rozegrano 1. WTK w kategorii Kadetów i Kadetek. Miło jest nam oznajmić, że w turnieju dziewczyn triumfowała nasza zawodniczka - Zuzanna Borek, co dało jej awans na turniej ogólnopolski! Dobre 3. miejsce zajął za to Kamil Płachta. W turnieju nie brała udziału Zuzanna Pawelec, która ze względu na wysokie 10. miejsce w rankingu ogólnopolskim nie musiała brać udziału w eliminacjach.

Z racji małej ilości zawodniczek, Zuzia rozpoczeła turniej już od ćwierćfinału. Kamil natomiast musiał wywalczyć awans do tej fazy turnieju, co uczynił ogrywając 3:0 Karola Zarzyckiego. W mczach o awans do "4" Zuzia i Kamil pokonali odpowiednio Agnieszkę Wojtak i Bartosza Wójtowicza. Półfinały to kolejne, pewne zwycięstwo Zuzi , która w pokonanym polu pozostawiła Aleksandrę Zgierską oraz porażka Kamila. Nasz zawodnik po zaciętym meczu przegrał 2:3, 11:13 w piątym secie z Janem Plisem. W meczu o 3. miejsce triumfował natomiast przeciwko Jakubowi Roztockiemu.

Zuzia natomiast kontynuowała marsz po zwycięstwo. W finale postawiła "kropkę nad i", pokonując 3:1 Agatę Lipską. W ten sposób bardzo pewnie uzyskała awans na 1. Grand Prix Polski Kadetów w Krakowie.

Gratulujemy naszym zawodnikom udanych startów!

zdjęcie: Fotorazem Pakuła